Башҡортостан Республикаһы Дәүләт Йыйылышы – Ҡоролтай комитеттары

Дәүләт төҙөлөшө, хоҡуҡ тәртибе һәм суд мәсьәләләре буйынса комитет 

 

Рәйесе – Нагорный Владимир Александрович

 

Рәйесе урынбаҫары – Бикбулатова Гөлнара Фәрит ҡыҙы

Рәйесе урынбаҫары – Игнатьев Юрий Викторович

 

Составы:

Аблаев Рөстәм Борһанитдин улы

Әхмәҙинуров Рөстәм Марат улы

Бикбулатова Гөлнара Фәрит ҡыҙы

Биккинов Йәүҙәт Усман улы

Ғибәҙуллин Зәкәриә Рәвғәт улы

Завадич Павел Викторович

Игнатьев Юрий Викторович

Ишмөхәмәтов Әхмәт Вәлиәхмәт улы

Нагорный Владимир Александрович

Работяев Александр Васильевич

Шаяпов Руслан Ринат улы

Йомаҙилов Булат Ғүмәр улы

 

 

Урындағы үҙидара, граждандар йәмғиәте институттарын үҫтереү һәм киң мәғлүмәт саралары буйынса комитет 

 

Рәйесе – Афонин Сергей Иванович

 

Рәйесе урынбаҫары – Гәрәева Айгөл Рәшид ҡыҙы

Рәйесе урынбаҫары – Ҡотлоғужин Юнир Ғәлимйән улы

 

Составы:

Андреев Вячеслав Николаевич

Афонин Сергей Иванович

Гәрәева Айгөл Рәшид ҡыҙы

Герасимова Юлия Николаевна

Кугубаев Яков Анатольевич

Ҡолһарина Гөлнур Ғәлинур ҡыҙы

Ҡотлоғужин Юнир Ғәлимйән улы

Лавренов Иван Анатольевич

Ниғмәтуллин Ирек Ғәзиз улы

Туразянова Светлана Владимировна

Фәйзуллина Гүзәл Әсхәт ҡыҙы

Яковлев Владимир Вячеславович

 

 

Бюджет, һалым, инвестиция сәйәсәте һәм мөлкәт мөнәсәбәттәре буйынса комитет

 

Рәйесе – Собханҡолова Рида Таһир ҡыҙы

 

Рәйесе урынбаҫары – Ғәлин Илһам Илүс улы

Рәйесе урынбаҫары – Рябов Вячеслав Владимирович

 

Составы:

Ғайсин Хәйҙәр Миншәриф улы

Ғәлин Илһам Илүс улы

Ғарипов Рифат Рузиль улы

Дәүләтов Рөстәм Рауил улы

Дегтев Александр Анатольевич

Егоров Андрей Владимирович

Калинин Олег Александрович

Кәримов Илдар Ғаян улы

Лоҡманов Альберт Рәүф улы

Рябов Вячеслав Владимирович

Сәйетов Рушан Мөхәмәт улы

Семивеличенко Евгений Александрович

Собханҡолова Рида Таһир ҡыҙы

 

 

Сәнәғәт, инновацион үҫеш, сауҙа, эшҡыуарлыҡ һәм туризм буйынса комитет 

 

Рәйесе – Рәхимов Хәлил Хәләф улы

 

Рәйесе урынбаҫары – Хисмәтуллина Рузалия Сафиулла ҡыҙы

 

Составы:

Алексеев Александр Николаевич

Әхтәмов Рөстәм Әнүәр улы

Ғиндуллин Фәрит Хөрмәтулла улы

Ғәлләмов Флүр Фәнәүи улы

Иванов Дмитрий Владимирович

Каширин Николай Павлович

Кәримов Айрат Азат улы

Насыпов Таһир Мауил улы

Павлов Сергей Владимирович

Рәхимов Хәлил Хәләф улы

Рамазанов Рамазан Омарович

Семенов Игорь Александрович

Фәхретдинов Раил Камил улы

Хисмәтуллина Рузалия Сафиулла ҡыҙы

Шәрипов Шамил Ғосман улы

 

 

Торлаҡ сәйәсәте һәм инфраструктур үҫеш буйынса комитет 

 

Рәйесе – Хорошилов Николай Анатольевич

 

Рәйесе урынбаҫары – Родина Елена Александровна

 

Составы:

Андреев Александр Вадимович

Ғәйнуллин Айнур Ришат улы

Ғәтиәтуллин Рәшит Фидаиль улы

Зәйнуллин Ринат Флүр улы

Кожевников Вячеслав Евгеньевич

Матренин Антон Сергеевич

Мосабиров Рөстәм Дамир улы

Назаров Денис Андреевич

Насретдинов Эльдар Фәтих улы

Райманов Ринат Фаат улы

Родина Елена Александровна

Филиппов Олег Игоревич

Хафизов Рөстәм Фларид улы

Хорошилов Николай Анатольевич

 

 

Аграр мәсьәләләр, экология һәм тәбиғәтте файҙаланыу буйынса комитет 

 

Рәйесе – Байсурин Әлфәрис Сәлихйән улы

 

Рәйесе урынбаҫары – Шаһапова Руфина Алик ҡыҙы

 

Составы:

Байсурин Әлфәрис Сәлихйән улы

Бейембәтов Айнур Илгиз улы

Ғилмийәров Тимур Рим улы

Ишемғолов Әмир Миңлеәхмәт улы

Лобастов Сергей Александрович

Низаметдинов Рәмзил Рауил улы

Соколов Вадим Васильевич

Тимерғәлин Илдар Сәғит улы

Тюрин Игорь Владимирович

Хафизова Лия Авхат ҡыҙы

Чувилин Дмитрий Александрович

Шаһапова Руфина Алик ҡыҙы

Яҡупов Айҙар Вәғиз улы

 

 

Мәғариф, мәҙәниәт, йәштәр сәйәсәте һәм спорт буйынса комитет 

 

Рәйесе – Әсәҙуллин Раил Мирвәй улы

 

Рәйесе урынбаҫары – Иванюта Андрей Иванович

 

Составы:

Әлибаев Зәки Арыҫлан улы

Әсәҙуллин Булат Рубин улы

Әсәҙуллин Раил Мирвәй улы

Ахунов Рөстәм Ринат улы

Бабич Рушанна Юрьевна

Бәхтизин Рәмил Нәзиф улы

Веськин Анатолий Иванович

Ғәзизов Альберт Илгиз улы

Зайнуллина Дарья Николаевна

Иванюта Андрей Иванович

Савченко Оксана Владимировна

   

Һаулыҡ һаҡлау, социаль сәйәсәт һәм ветерандар эштәре буйынса комитет 

 

Рәйесе – Харасов Салауат Фәттәх улы

 

Рәйесе урынбаҫары – Зарипов Ирек Айрат улы

Рәйесе урынбаҫары – Үтәшева Римма Әмир ҡыҙы

   

Составы:

Байтерәков Фиял Риф улы

Ғиззәтуллин Наил Сәмиғулла улы

Зарипов Ирек Айрат улы

Ҡорбанғәлеев Азат Марат улы

Нагаев Ринат Йәүҙәт улы

Нафиҡов Илдар Таһир улы

Нилов Алексей Викторович

Рәхмәтуллин Салауат Ибраһим улы

Усманов Ирек Марс улы

Харасов Салауат Фәттәх улы

Шәрипов Валерий Мөхәмәт улы

Шафиҡов Марат Рәшит улы

Йосопова Гүзәл Эмиль ҡыҙы

"